Biuro i Biznes

Aparaty cyfrowe i ich zalety

Off 3
Aparaty cyfrowe i ich zalety
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Aparaty cyfrowe i ich zalety

Okres wakacyjny to czas, kiedy kolekcja naszych fotografii rośnie w bardzo dużym tempie. Dla amatora, nawet bardzo zaawansowanego w technice fotografowania, aparat cyfrowy jest pod każdym względem lepszym i wygodniejszym narzędziem utrwalania zdarzeń, niż aparat analogowy wykorzystujący film.
Zalety aparatów cyfrowych

1. Możliwość obejrzenia zdjęcia natychmiast po jego wykonaniu.
2. Możliwość usunięcia z pamięci aparatu zdjęć nieudanych. Np. wyraźnie nieostrych, przypadkowo zrobionych, bez „wycelowania” w fotografowany obiekt itp.
3. Możliwość dokładnej oceny wykonanych zdjęć na monitorze komputera i wybraniu do zrobienia odbitek tych „najlepszych” wg naszej oceny.
4. Zdecydowanie mniejsze koszty fotografowania. Możemy zrobić kilkaset zdjęć a dać do zrobienia odbitek tylko te, które nam się podobają i chcemy je wkleić do albumu lub podarować znajomym.
5. Łatwość obróbki zdjęcia przed zleceniem wykonania odbitki. Potrzebny jest komputer ale takowy jest już w większości domów. Najprostsza obróbka to tzw. kadrowanie, czyli wycięcie z całego zdjęcia tego fragmentu, który chcemy mieć na odbitce, czy też na zdjęciu oglądanym w komputerze.
6. Ogromna łatwość archiwizowania plików komputerowych ze zdjęciami. Mamy na myśli łatwość „składowania” ale i łatwość wyszukiwania zdjęć spośród setek, czy tysięcy zapisanych w komputerze.

Aparaty cyfrowe są więc świetnym rozwiązaniem dla każdego z nas.

Ciekawe artykuły o biznesie i finansach:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy małe kasy dla praników można zakupić w Lublinie, Krakowie czy Katowicach?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Losowe wpisy:

  • Instytucje gospodarcze

    Nieprodukcyjne instytucje gospodarcze ? to przede wszystkim banki oraz przedsiębiorstwa ubezpieczeń, a także wyspecjalizowane biura reklamy, badań rynku oraz zakłady świadczące inne nieprodukcyjne usługi gospodarcze. Przedsiębiorstwa produkcyjne zaciągają kredyt (obrotowy i inwestycyjny) w bankach. Ceną kredytu jest stopa procentowa. Przedsiębiorstwa płacą więc sumy odsetek od pożyczonych pieniędzy (kapitału). Ponieważ sumy te pochodzą z wygospodarowanego zysku…

  • Medycyna pracy Ostróda Czarnieckiego

    Praca szuka człowieka Już od dłuższego czasu pozostajesz bez pracy ? Przeglądasz ogłoszenia na słupach, w gazetach, wypytujesz znajomych i nic ? Taka sytuacja potrafi bardzo łatwo zniechęcić, w razie niepowodzeń w szukaniu pracy zwykle szybko tracimy wiarę w siebie i odpuszczamy. Może to być spowodowane zarówno trudnością z znalezieniem pracy odpowiadającej naszym kwalifikacjom jak…

Archiwa