Edukacja i Nauka

Jak pisać ebooki – poznaj sekret !

Off 4

Jak pisać ebooki – poznaj sekret !

Zapewne nie raz rozważałeś możliwość napisania własnego ebooka na określony temat. Niewiesz jak się do tego zabrać, od czego zacząć? Nie przejmuj się. Prawdopodobnie nigdy wcześniej czegoś takiego nie tworzyłeś i jest to zupełnie normalne

To zadziwiające jak mało można znaleźć w internecie źródeł na ten temat. Pojawiają się czasem znikome tematy czy cała masa tekstów, ale o ebookach jest naprawdę statystycznie bardzo mało.

Pisanie ebooka, aż prosi się o porównanie do pisania książek. Jest to mniej więcej to samo, ale ebook to publikacja elektroniczna, przeznaczona dla internautów i w większości przypadków czytana z poziomu monitora komputerowego. Ale nie będę Was zanudzał teorią. Jeśli trafiłeś tu i czytasz ten artykuł wiem, że zapoznałeś sie już z podstawowymi pojęciami i wiesz co w trawie piszczy.

Czy pisanie ebooka to rzecz trudna?

Absolutnie nie. Pomyślicie, zwariował chyba. Ale fakty są takie, że ponad 90 % ebooków to informacje rozwiązujące określony problem lub problemy z określonej dziedziny, a od autora ebooków nikt nie wymaga wielkich umiejętności pisarskich, stworzenia porywającej fabuły czy wartkiej akcji.

Krótko o tym jak napisać swojego ebooka.

Oczywiście nie istnieje żadna magiczna formuła na napisanie ebooka jakiego tylko chcesz. Jedyne co możemy w tej sytuacji zrobić, to w jak największym stopniu zwiększyć szanse swojego ebooka na rynku, czyli uczynić go lepszym od konkurencji, poprzez wdrożenie odpowiedniego planu. Po pierwsze zadajmy sobie pytanie dlaczego chcę napisać ebooka i po co. Po drugie ustalmy o czym napisać własnego ebooka, czy istnieją ludzie zainteresowani tym tematem, wkońcu w jaki sposób go stworzyć i gdzie go sprzedawać. To podstawowy plan którego starajmy się trzymać.

Co zatem należy zrobić żeby zarabiać na ebookach?

Paradoksalnie wcale nie potrzeba znać się dokładnie na komputerach, programowaniu czy tworzeniu stron www. Dlaczego? Bo jedyne, czego nam potrzeba, żeby stworzyć wartościowego i dochodowego ebooka to pomysł, komputer z dostępem do internetu oraz zwykły edytor tekstowy. Komputer ma teraz prawie każdy, więc zostaje kwestia pomysłu.

No więc ile na tym można zarobić?

No tak, myśle ze to podstawowe pytanie, dla tych którzy myślą o pisaniu i zarabianiu na tym. Ebooki generują jeden podstawowy dochód – dochód pasywny – czyli swój dochód uzyskujesz wiele razy za raz wykonaną wcześniej pracę. Tantiema autorska, a więc ta część ceny ebooka, która jest Twoja, która stanowi Twoje wynagrodzenie stanowi podstawę tyego dochodu pasywnego. Ale rzecz nie polega wcale na tym, aby zażyczyć sobie zarabiać kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie ze sprzedaży jednego ebooka. W Polsce raczej nie realne, ale analizując zarobki autorów poszczególnych ebooków śmiało można powiedzieć, że zarobki w przedziale od 1000-2000 pln miesięcznie są jak najbardziej realne.

Na początku artykułu wspomniałem o słabej ilości źródeł w internecie na temat pisania ebooków. Pojawiło się na szczęście światełko w tunelu. Światełko dla tych, którzy chcą się rozwijać, pisać ebooki – i co najwarzniejsze, zarabiać na tym. Wydawnictwo Złote Myśli wydało ebooka, który krok po kroku pokazuje w jaki sposób pisać ebooki, czego przestrzegać i co należy robić, aby nasze publikacje sprzedawały się jak świeże bułeczki. Pamiętaj, że pisanie własnego ebooka, to bardziej nauka, niż sztuka. Nie istnieją żadne wytyczne, których koniecznie trzeba się trzymać. Wszystko robisz sam i o wszystkim decydujesz również sam.

Ciekawe artykuły o biznesie i finansach:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy małe kasy dla praników można zakupić w Lublinie, Krakowie czy Katowicach?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Losowe wpisy:

  • Kariery

    Kariery PANIK to sześciu młodych,utalentowanych chłopców z Niemiec. Timo Sonnenschein (wokal, rap), Frank ?Franky? Ziegler (wokal), David Bonk (gitara, pianino), Christian ?Linke? Linke (gitara basowa), Jan Werner (DJ) oraz Juri Schewe (perkusja) tworzą grupę uwielbiana przez nastolatki(nie tylko z Niemiec).W kwietniu 2007 roku zespół wydaje debiutancki album ?Niemand Hört Dich? (Nikt Cie nie słyszy), który…

  • Expo arena Ostróda praca

    Na Mazury do pracy Położona w pięknej, malowniczej krainie, wśród jezior Ostróda jest ciekawym zakątkiem na mapie Polski. Niegdyś nazywano ją Perłą Mazur i niewątpliwie miasto to zasługuje na takie określenie. Ostróda przyciąga turystów dzięki swym licznym atrakcjom i zabytkom. Zamek, jeziora, plaża oraz przepiękne szlaki wodne to tylko niektóre z nich. Jest to miejsce,…

Archiwa