Edukacja i Nauka

Studia podyplomowe

Off 2
Studia podyplomowe
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Osoby, kończące jeden z etapów edukacji wyższej, uzyskawszy odpowiedni tytuł (licencjat, magister, inżynier), często czują potrzebę lub konieczność kontynuowania nauki w celu uzupełnienia wykształcenia. Decydują się wówczas na studia podyplomowe.

Bez wątpienia zaletą takiego rozwiązania jest długość trwania, wynosząca maksymalnie 2 lata. Dodatkowo, zajęcia prowadzone są w trybie weekendowym, zazwyczaj co drugi tydzień, co pozwala na bezproblemowe pogodzenie grafiku z np. podjętą już z pracą zawodową, stażem czy praktykami.

Studia podyplomowe kończą się egzaminem lub napisaniem i obroną pracy zaliczeniowej. Po tym student otrzymuje świadectwo. Koszt nauki zależny jest od uczelni. Obecnie niemal każde większe i średnie miasto daje możliwość podjęcia tego rodzaju edukacji.

Warto dodać, że studia podyplomowe skierowane są nie tylko do osób, które muszą uzupełnić dotychczasowe wykształcenie, np. w celu możliwości objęcia danego stanowiska w pracy. To również dobry pomysł dla ludzi, chcących przebranżowić się lub poszerzyć własną wiedzę i horyzonty o interesujące ich kierunki, z którymi z jakiegoś powodu nie mieli wcześniej do czynienia.

Ciekawe artykuły o biznesie i finansach:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy małe kasy dla praników można zakupić w Lublinie, Krakowie czy Katowicach?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Losowe wpisy:

  • Skandia polisa na życie

    W Skandia polisa na życie to ochrona dla Ciebie i Twoich bliskich przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń losowych, które mogą dotknąć każdego z nas w najmniej spodziewanym momencie. Wykupując je, możesz otrzymać pomoc w utrzymaniu dotychczasowego poziomu życia, rekompensatę utraconych dochodów, jednym słowem zyskujesz świetne zabezpieczenie finansowe swoich bliskich. To wszystko możesz już mieć za niewygórowaną…

  • Expo arena Ostróda praca

    Na Mazury do pracy Położona w pięknej, malowniczej krainie, wśród jezior Ostróda jest ciekawym zakątkiem na mapie Polski. Niegdyś nazywano ją Perłą Mazur i niewątpliwie miasto to zasługuje na takie określenie. Ostróda przyciąga turystów dzięki swym licznym atrakcjom i zabytkom. Zamek, jeziora, plaża oraz przepiękne szlaki wodne to tylko niektóre z nich. Jest to miejsce,…

Archiwa