Castor domy Ostróda

Jaki materac wybrać do łóżka?

Off 10

Materac to w zasadzie najważniejsza część całego łóżka – mając go, możemy się zdrzemnąć choćby na podłodze, a na samej ramie lub stelażu już niekoniecznie. To dość drogi zakup, dlatego powinien być przemyślany. Jak wybrać odpowiedni materac?

Dlaczego potrzebny jest materac?

Materaca nie potrzebujesz, gdy kupujesz łóżko kontynentalne, które ma już go wbudowanego, lub rozkładaną kanapę. Jednak nabywając tradycyjne łóżko na stelażu sprawdź dokładnie, czego dotyczy cena – czasem podawana jest ona tylko dla samej ramy łóżka. Osobno trzeba dokupić stelaż, czyli szczebelki, na których spoczywać będzie materac – trzeci komponent pełnego łóżka. Skąd ta rozbieżność? Niektórzy mają bardzo skomplikowane preferencje dotyczące swoich łóżek. Na przykład chcą mieć ramę od konkretnego stylu łóżka, ale dokupić do niej stelaż z elektrycznym podnośnikiem, lub przełożyć go z poprzedniego łóżka. Podobnie może być z materacem.

Jakie wypełnienie materaca?

Materace mają różne stopnie twardości – nie zawsze ten najbardziej miękki jest super komfortowy dla kręgosłupa. Czasem lepiej nam się śpi na twardszych powierzchniach zapewniających stabilność, a czasem taką twardość wymusza na nas choroba kręgosłupa. W sklepie stacjonarnym najlepiej po prostu położyć się i przetestować materac w różnych pozycjach. Kupując w internecie – należy dokładnie przeczytać opisy i skorzystać z ewentualnego prawa zwrotu bez podania przyczyny, gdyby okazał się niedobry. Wypełnienie składa się z kilku warstw – istotna jest elastyczność i brak przenoszenia drgań na drugą połowę w przypadku dużych materacy. Na dużych łożach małżeńskich można też pokusić się o kupno dwóch pojedynczych materacy – każdy o odpowiadającej drugiej osobie twardości.

Jak dobrać rozmiar?

Wybór rozmiaru jest najłatwiejszym krokiem. Zależy od ramy i stelaża łóżka, które już się posiada lub planuje zakupić. Wymiary łóżek, stelaży i materacy są ustandaryzowane, dlatego kierując się podanymi w opisie rozmiarami nie powinno się popełnić błędu kupna zbyt małego lub zbyt dużego materaca.

Ciekawe artykuły o biznesie i finansach:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy małe kasy dla praników można zakupić w Lublinie, Krakowie czy Katowicach?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Losowe wpisy:

  • Studia informatyczne

    Wielu absolwentów szkół średnich, po maturze decyduje się na aplikowanie na studia informatyczne. Jest to kierunek studiów bardzo wymagający, ale dający wiele satysfakcji. Informatyka to nadal bardzo popularny, przyszłościowy kierunek. Daje on szereg możliwości zatrudnienia, poszerza znacznie wiedzę, a także umiejętności techniczne z zakresu systemów informatycznych. Po studiach możemy pracować praktycznie w każdej firmie czy…

  • Likwidacja pluskiew Bukowna Tatrzańska

    Jak pozbyć się szkodników w domu? Istnieją pasożyty, których nie da się usunąć samodzielnie. Dlatego właśnie powstały firmy, których specjalizacją jest likwidacja pluskiew i inntch, podobnych insektów, które nie są mile widzianymi lokatorami w żadnym domu. Trudno powiedzieć, skąd się biorą te okropne robaki, ale kiedy już się pojawią, stanowią duży problem dla mieszkańców. Likwidacja…

Archiwa