Reklama i Marketing

Kampanie i reklama Adwords

Off 4

Kampanie i reklama Adwords czy pozycjonowanie?

Częstym pytaniem w mediach społecznościowych, na forach dyskusyjnych itp. jest pytanie o wyższość pozycjonowania nad reklamą sponsorowaną lub odwrotnie. Trzeba jednak pamiętać, że obydwa te narzędzia wcale nie muszą się wykluczać, a już na pewno nie są lepsze względem siebie, bo służą do nieco innych celów. Pozycjonowanie zapewnia efekt długotrwały, ale w zamian wymaga większych nakładów pracy. Reklamy sponsorowane pozwalają z kolei na rezultat natychmiastowy, ale krótkotrwały.

W związku z powyższym kampanie i reklama Adwords sprawdzą się wszędzie tam, gdzie zależy nam na szybkim efekcie – tj. w trakcie promocji na jakąś usługę bądź w czasie, kiedy pozycjonowanie nie dało nam jeszcze zadowalających rezultatów. Pozycjonowanie należy robić z kolei pod kątem naszych najważniejszych usług, które w sprzedaży będą zawsze, czyli np. pod kątem frazy: rowery górskie dla sklepu rowerowego.

Skoro już wiemy, że z obydwóch tych usług można (i warto) korzystać jednocześnie, pozostaje pytanie: czy wykonywać je samodzielnie, czy może skorzystać z firmy pozycjonującej? Pozycjonowanie wymaga dużych nakładów pracy, a więc przemyślmy dobrze, czy mamy taką możliwość. Jeśli nie, lepiej sięgnąć po profesjonalne usługi, podobnie zresztą jak w przypadku kampanii. Te bowiem może czasochłonne nie są, ale za to wymagają odpowiednich umiejętności w zakresie ich dostosowania do naszego sklepu. Jeszcze raz więc: kampanie i reklama Adwords oraz pozycjonowanie to usługi, które nie tylko się nie wykluczają, ale przeciwnie – które wzajemnie się uzupełniają.

Ciekawe artykuły o biznesie i finansach:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy małe kasy dla praników można zakupić w Lublinie, Krakowie czy Katowicach?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Losowe wpisy:

  • Powiernictwo inwestycyjne

    Coraz więcej osób na rynku decyduje się na prowadzenie własnej działalności. Zdarza się jednak tak, że często osoby rozpoczynające swoją przygodę z otwieraniem i rozkręcaniem firmy, nie mają o tym większego pojęcia. Sposobem na to jest skorzystanie z pomocy powiernika inwestycyjnego. Osoba ta jest w stanie otworzyć firmę i rozkręcić ją na tyle, aby mogła…

  • Tanie przesyłki kurierskie

    Wiele firm usługowo-handlowych prowadzi swoją działalność również online. Dzięki temu klienci nie są ograniczeni do robienia zakupów tylko i wyłącznie stacjonarnie, a mają możliwość zamówienia danej rzeczy przez internet, z dostarczeniem przesyłki pod wskazany adres. Nie ulega wątpliwości, że w przypadku wysyłania towaru do klienta warto rozsądnie wybrać firmę, która zajmie się dostarczaniem przesyłek. W…

Archiwa