Ekonomia

Prowadzenie procesu rekrutacyjnego

Off 112

Prowadzenie procesu rekrutacyjnego

Dla dużej części wielkich firm często znacznie bardziej opłacalne okazuje się wynajęcie firm zewnętrznych do prowadzenia poszczególnych procesów w firmie. W sposób ten można czasami nie tylko oszczędzić pieniądze, ale dodatkowo zyskać pewność pełnego profesjonalizmu na wszystkich etapach wykonania. Nierzadko też firma trzecia gwarantuje na mocy swojego wieloletniego doświadczenia, obecności na rynku oraz zatrudnionego najlepszego dostępnego personelu poziom zdecydowanie wyższy, niż nawet najzamożniejsza firma mogłaby sama zorganizować. Szczególnie proces rekrutowania pracowników sprawia, że niektóre firmy stają się mocno nepotyczne – czasami pod nosem nieświadomego prezesa. Oddanie wyboru kandydatów osobom na niższych stanowiskach sprawia, że rodzi się chęć albo kupczenia dobrymi stanowiskami, albo wybierania kandydatów według personalnych preferencji, co korzystne dla firmy bez wątpienia nie jest. Z tego względu firmy oferujące konsulting dla firm trzecich znajdujących się na rynku często proszone są właśnie o nadzorowanie lub całkowite przejęcie procesu rekrutowania pracowników danej firmy. W ten sposób uzyskać można całkowicie bezstronny i obiektywny wynik poszukiwania kandydatów na bardzo konkretne sprecyzowane stanowisko.

Ciekawe artykuły o biznesie i finansach:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy małe kasy dla praników można zakupić w Lublinie, Krakowie czy Katowicach?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Losowe wpisy:

  • Rynek pracy w Gorzowie Wielkopolskim

    Gorzów Wielkopolski, to największe miasto położone w województwie lubuskim, a także siedziba wojewody lubuskiego, co oznacza, że Gorzów Wlkp. jest miastem strategicznym i administracyjnym dla całego województwa lubuskiego. To właśnie w Gorzowie podejmowane są najważniejsze decyzje gospodarcze, a także społeczne, które mają bezpośredni wpływ nie tylko na mieszkańców miasta, ale także całego powiatu i województwa…

  • Akumulacja

    Wytwarzana przez przedsiębiorstwa wartość dodatkowa (produkt dodatkowy) może być konsumowana lub gromadzona. Nagromadzoną jej część, zwiększającą majątek produkcyjny i nieprodukcyjny, nazywa się akumulacją. Jest to materialna podstawa rozwoju produkcji oraz poprawy warunków życia ludzi. W skali mikroekonomicznej jest to zwiększenie kapitału (majątku) jednostek gospodarczych, w skali zaś całej gospodarki jest to przyrost majątku narodowego, na…

Archiwa