Nieruchomości

Kontynentalne łóżka dwuosobowe – sprawdź, dlaczego powinieneś je mieć w swojej sypialni

Off 11
Kontynentalne łóżka dwuosobowe – sprawdź, dlaczego powinieneś je mieć w swojej sypialni
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Łóżka dwuosobowe, kontynentalne to synonim luksusu. Za wygodę i komfort użytkowania odpowiada ich specjalna budowa. Łóżka kontynentalne są pozbawione stelaża i wyposażone we wbudowany materac. Z uwagi na kilka tworzących je warstw są wyższe niż tradycyjne modele dla dwóch osób. Dlaczego warto więc wybrać łóżko kontynentalne do sypialni?

Wysokie, dwuosobowe łóżko – najlepszy wybór do małżeńskiej sypialni

Wybór tradycyjnego dwuosobowego łóżka najczęściej wymaga dopasowania odpowiedniego stelaża i materaca. W przypadku łóżka kontynentalnego nie ma takiej konieczności. Mebel ten składa się zazwyczaj z drewnianej skrzyni, dopasowanego do niej materaca i wezgłowia. Wypełnienie stanowią zwykle wytrzymałe sprężyny bonellowe o wysokiej elastyczności powierzchniowej. Tego typu materace mogą być użytkowane przez lata, nie tracąc sprężystości. Kolejną warstwą charakterystyczną dla łóżek kontynentalnych jest materac nawierzchniowy. Często jest on wykonany z wysokoelastycznej pianki. Tym, co odróżnia prezentowane łóżka od tradycyjnych, jest także tapicerka pokrywająca korpus mebla, szczyt dolny i wezgłowie.

Zalety łóżek kontynentalnych

Łóżka dwuosobowe kontynentalne to najwyższe dostępne na rynku modele. Wysokość wynosząca około 70 cm nad podłogą pozwala na wygodne położenie się na łóżku i schodzenie z niego, co sprawia, że jest to doskonałe rozwiązanie dla starszych osób. Niektóre z modeli zostały wyposażone w silniczek elektryczny umożliwiający zmianę pozycji łóżka. Są dedykowane nie tylko seniorom, ale także wszystkim osobom, które lubią spać na wysokim łóżku. Ze względu na rodzaj materaca, łóżko kontynentalne cechuje dobra cyrkulacja powietrza i odpowiednie odprowadzanie wilgoci. Jest to więc idealne rozwiązanie dla osób zmagających się z alergią, a także łóżka chętnie wybierane do hoteli i pensjonatów. Dodatkowym atutem jest możliwość wyboru koloru tapicerki i rodzaju wezgłowia, co pozwala dopasować łóżko do wystroju sypialni.

Ciekawe artykuły o biznesie i finansach:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy małe kasy dla praników można zakupić w Lublinie, Krakowie czy Katowicach?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Losowe wpisy:

  • Kino w małej miejscowości

    Kino w małej miejscowości Kino w miejscowości w której mieszkam ma ciężki żywot. Oczywiście tak zawsze nie było. Wystarczy spojrzeć kilkanaście lat wstecz. Wtedy do kina tego zmierzały tłumy. Zawsze było wiele seansów i kino zarabiało. Jednakże teraz po czasie nie przyciąga ono już tłumów. A w związku z tym rzadko kiedy można pooglądać jakieś…

  • Transport Polska Finlandia

    Transport Polska Finlandia Transport Polska Finlandia. Po tym jak Polska weszła do Unii Europejskiej, wielu Polaków wyjechało za granicę w poszukiwaniu pracy. Spowodowane to było z jednej strony wysokim bezrobociem w kraju, a z drugiej lepszymi płacami za granicą. Choć Finlandia nie należy do najpopularniejszych kierunków, w jakich udali się Polacy, to tam również pracuje…

Archiwa