Gospodarka

Nie daj się złapać

Off 54

finanse (11)Czy spotkałeś się kiedyś z próbą przedstawienia Ci niezawodnego sposobu na własny biznes? Być może był to ktoś z Twojego otoczenia, znajomy? Wielu z nas już się to przytrafiło. Tego typu propozycje najczęściej prowadzą do wejścia w piramidę finansową. Nie daj się naciągnąć na obietnice szybkiego zarobku i łechtanie ego rozmowami o Twoich ambicjach do „własnej firmy” – ta działalność nie ma z tymi pojęciami nic wspólnego. Piramida finansowa prędzej zrujnuje Twoje finanse, niż w jakikolwiek sposób je poprawi. Uzasadnia to sposób działania – by rozpocząć biznes musisz umieścić najpierw pewien wkład pieniężny, np. zakup zestawu perfum (rzekomo wyższej jakości niż w normalnym obiegu) do pokazywania klientom. Część pieniędzy z zakupu przeznaczana jest na wypłatę dla osoby stojącej wyżej w piramidzie. Szybko okazuje się, że perfum nikt nie chce kupić, a jedyny sposób na to by uzdrowić nasze finanse to pociąganie za sobą innych ofiar, które pod przykrywką „własnego biznesu” kupią produkty potrzebne do jego rozkręcenia, przez co sfinansują nasze wynagrodzenie. W życiu nie ma nic za darmo – nie warto nabierać się na puste gadanie o górach złota.

Ciekawe artykuły o biznesie i finansach:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy małe kasy dla praników można zakupić w Lublinie, Krakowie czy Katowicach?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Losowe wpisy:

  • Program do kantoru

    Biznesmeni wiedzą, jak ogromne znaczenie odgrywa znajomość wielu danych, dotyczących prowadzonych przedsięwzięć. Informacje te często pochodzą z systemów informatycznych. Producenci oprogramowania nie próżnują i przystępują do projektowania zaawansowanych programów, pomagających w obsłudze poszczególnych przedsięwzięć. Na rynku znajdziemy wiele rodzai tego typu softu: oprogramowanie biura księgowego, programy dla sklepów, program do kantoru… Tak naprawdę można wymieniać…

  • Definicja akumulacji

    Akumulacja jest to część dochodu narodowego przeznaczona na zwiększenie zasobu majątku narodowego, głównie na inwestycje. Akumulacja obejmuje nakłady wszystkich podmiotów gospodarujących, a więc także wydatki ludności na inwestycje (budownictwo .mieszkaniowe, zakup narzędzi rolniczych itd.). Podział dochodu narodowego na akumulację i spożycie należy do podstawowych kwestii ekonomicznych. Jej naświetlenie nie może być tutaj w pełni przedstawione,…

Archiwa