Castor domy Ostróda

Jaki materac wybrać do łóżka?

Off 4
Jaki materac wybrać do łóżka?
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Materac to w zasadzie najważniejsza część całego łóżka – mając go, możemy się zdrzemnąć choćby na podłodze, a na samej ramie lub stelażu już niekoniecznie. To dość drogi zakup, dlatego powinien być przemyślany. Jak wybrać odpowiedni materac?

Dlaczego potrzebny jest materac?

Materaca nie potrzebujesz, gdy kupujesz łóżko kontynentalne, które ma już go wbudowanego, lub rozkładaną kanapę. Jednak nabywając tradycyjne łóżko na stelażu sprawdź dokładnie, czego dotyczy cena – czasem podawana jest ona tylko dla samej ramy łóżka. Osobno trzeba dokupić stelaż, czyli szczebelki, na których spoczywać będzie materac – trzeci komponent pełnego łóżka. Skąd ta rozbieżność? Niektórzy mają bardzo skomplikowane preferencje dotyczące swoich łóżek. Na przykład chcą mieć ramę od konkretnego stylu łóżka, ale dokupić do niej stelaż z elektrycznym podnośnikiem, lub przełożyć go z poprzedniego łóżka. Podobnie może być z materacem.

Jakie wypełnienie materaca?

Materace mają różne stopnie twardości – nie zawsze ten najbardziej miękki jest super komfortowy dla kręgosłupa. Czasem lepiej nam się śpi na twardszych powierzchniach zapewniających stabilność, a czasem taką twardość wymusza na nas choroba kręgosłupa. W sklepie stacjonarnym najlepiej po prostu położyć się i przetestować materac w różnych pozycjach. Kupując w internecie – należy dokładnie przeczytać opisy i skorzystać z ewentualnego prawa zwrotu bez podania przyczyny, gdyby okazał się niedobry. Wypełnienie składa się z kilku warstw – istotna jest elastyczność i brak przenoszenia drgań na drugą połowę w przypadku dużych materacy. Na dużych łożach małżeńskich można też pokusić się o kupno dwóch pojedynczych materacy – każdy o odpowiadającej drugiej osobie twardości.

Jak dobrać rozmiar?

Wybór rozmiaru jest najłatwiejszym krokiem. Zależy od ramy i stelaża łóżka, które już się posiada lub planuje zakupić. Wymiary łóżek, stelaży i materacy są ustandaryzowane, dlatego kierując się podanymi w opisie rozmiarami nie powinno się popełnić błędu kupna zbyt małego lub zbyt dużego materaca.

Ciekawe artykuły o biznesie i finansach:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy małe kasy dla praników można zakupić w Lublinie, Krakowie czy Katowicach?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Losowe wpisy:

  • Kasy fiskalne dla prawników

    Kasy fiskalne dla prawników Jedną z branż, które powinny stosować w swojej działalności kasy fiskalne, jest rynek prawniczy. Według najnowszych przepisów można na określonych warunkach skorzystać ze zwolnienia z ewidencjonowania usług prawniczych na kasie, jednak nie wszyscy prawnicy z tego korzystają. Dodatkowo część z nich ma już kasy w związku z obowiązkiem ich posiadania, jaki…

  • Chwilówki za darmo

    Niektórzy ludzie są rozczarowani życiem w Polsce. Ja tu się cieszyć, kiedy wszystko takie drogie, nie stać Cię na nowy telewizor, tymczasem sąsiad chwali się nowym autem i w ogóle masz wrażenie, że wszyscy mają więcej pieniędzy niż ty. Niby uczciwie pracujesz, ale nie masz żadnych oszczędności. Żyjesz tylko z miesiąca na miesiąc i to…

Archiwa