Reklama i Marketing

Kampanie i reklama Adwords

Off 1
Kampanie i reklama Adwords
1 vote, 2.00 avg. rating (58% score)

Kampanie i reklama Adwords czy pozycjonowanie?

Częstym pytaniem w mediach społecznościowych, na forach dyskusyjnych itp. jest pytanie o wyższość pozycjonowania nad reklamą sponsorowaną lub odwrotnie. Trzeba jednak pamiętać, że obydwa te narzędzia wcale nie muszą się wykluczać, a już na pewno nie są lepsze względem siebie, bo służą do nieco innych celów. Pozycjonowanie zapewnia efekt długotrwały, ale w zamian wymaga większych nakładów pracy. Reklamy sponsorowane pozwalają z kolei na rezultat natychmiastowy, ale krótkotrwały.

W związku z powyższym kampanie i reklama Adwords sprawdzą się wszędzie tam, gdzie zależy nam na szybkim efekcie – tj. w trakcie promocji na jakąś usługę bądź w czasie, kiedy pozycjonowanie nie dało nam jeszcze zadowalających rezultatów. Pozycjonowanie należy robić z kolei pod kątem naszych najważniejszych usług, które w sprzedaży będą zawsze, czyli np. pod kątem frazy: rowery górskie dla sklepu rowerowego.

Skoro już wiemy, że z obydwóch tych usług można (i warto) korzystać jednocześnie, pozostaje pytanie: czy wykonywać je samodzielnie, czy może skorzystać z firmy pozycjonującej? Pozycjonowanie wymaga dużych nakładów pracy, a więc przemyślmy dobrze, czy mamy taką możliwość. Jeśli nie, lepiej sięgnąć po profesjonalne usługi, podobnie zresztą jak w przypadku kampanii. Te bowiem może czasochłonne nie są, ale za to wymagają odpowiednich umiejętności w zakresie ich dostosowania do naszego sklepu. Jeszcze raz więc: kampanie i reklama Adwords oraz pozycjonowanie to usługi, które nie tylko się nie wykluczają, ale przeciwnie – które wzajemnie się uzupełniają.

Ciekawe artykuły o biznesie i finansach:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy małe kasy dla praników można zakupić w Lublinie, Krakowie czy Katowicach?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Losowe wpisy:

  • Projektowanie sklepów internetowych

    W dzisiejszych czasach panuje moda na zakładania własnych działalności gospodarczych. Choć ich branże są różne, coraz więcej ich planuje swoje działania w Internecie – niektóre nawet porzucają działalność w świecie rzeczywistym właśnie na tę internetową. Jeżeli planujemy jednak założenie sklepu internetowego, musimy zastanowić się nad tym, jak on będzie wyglądał i działał. Projektowanie sklepów internetowych…

  • Kredyt pozabankowy

    Kredyt potrafi być ostatnią deską ratunku dla ludzi w tragicznej stacji finansowej. Mimo tego, że oprocentowany na kolejne lata, nierzadko na dość wysoki procent, okazuje się być manną z nieba dla potrzebujących gotówki. Taki jednorazowy zastrzyk finansowy  to świetna sprawa, pod warunkiem, że później pamięta się o regularnej spłacie rat. Wiadomo, najpopularniejszymi instytucjami udzielającymi kredytów…

Archiwa