Reklama i Marketing

Radio dla pozycjonera

Off 6

Tak dobrze przeczytałeś. Jedna z bardziej znanych mi osób SEO (z tych które się ujawniają, piszą na forach o pozycjonowaniu) postanowiła podzielić się swoją wiedzą nt. pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach. jest nią Szook, który ciągle mnie szookuje.

Nie wiem kiedy szook wpadł na ten pomysł, ale chyba musiał wypić kilka piw i pod wpływem impulsu kupił domenę i teraz szkoda było mu ją zmarnować lub szook realizuje swoje marzenia zostania dj z młodzieńczego wieku.

Wg. mnie powstanie takiego radio to dobry pomysł, ale jak wiemy są głosy za i przeciw.

Za są na pewno młodzi pozycjonerzy, którzy myślą że w radiu zostanie podany magiczny sposób aby strona była na pierwszym miejscu bez kiwnięcia nawet palcem, właściciele stron (wizytówek firm), aby reklamować swoją markę w internecie, ale nie sprzedają swoich towarów usług w internecie (bo jak ktoś coś sprzedaje to zatrudnia firmę pozycjonersją).

Przeciw to na pewno pozycjonerzy klasy średniej, bo będzie większa rywalizacja w wynikach wyszukiwania, co oczywiście przekłada się na więcej pracy wykonanej z ich strony. Na pewno wyszukiwarki nie są zadowolone tym faktem (przynajmniej część z nich), bo jeśli większa konkurencja w topowych wynikach (1-10 miejsce) to tym więcej osób nie mających odpowiedniego zaplecza będzie zmuszona do wykupienia boksów co właścicielom przełoży się na oczywiście zysk (nie podam nazw wyszukiwarek które wg. mnie mogły by być za lub przeciw bo jeszcze mi bloga zamkną lub zbanują).

Ja osobiście jestem neutralnie nastawiony temu projektowi. Inicjatywa mi się podoba, atmosfera również więc czemu nie.

Adres do posłuchania: radio.szook.tv (wklejamy w winampie do File -> Play URL)

Audycje będą odbywały się cyklicznie: na początek 3 razyw tygodniu: poniedziałek, środa, piątek o godz. 19. Planowane są także audycje z uczestnictwem słuchaczy. Audycje będa dostępne jako pliki mp3/podcast w celu umożliwienia odsłuchania ich w dowolnym czasie i miejscu.

Pierwsza audycja: będzie miała na celu przybliżenie czym jest pozycjonowanie, omawiany będzie także dokładniej sposób działania radia i serwisu radiowego dostępny pod adresem www.szook.tv. czyli krótko mówiąc audycja będzie organizacyjna i będzie miała na celu przedstawienie programu radia.
Podcast: brak dla pierwszej audycji, mam nagranie na dysku jeśli ktoś jest zainteresowany zapraszam do mnie katalog@stwor.pl (techniczny na razie mail)

Ciekawe artykuły o biznesie i finansach:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy małe kasy dla praników można zakupić w Lublinie, Krakowie czy Katowicach?

View Results

Loading ... Loading ...

Kategorie

Komentarze:

Losowe wpisy:

  • Szybka chwilówka online

    Co zrobić, gdy nagle potrzeba jakiejś konkretniejszej sumy pieniędzy? To może stanowić problem, szczególnie gdy na przykład stracimy pracę, albo też szef zalega nam z wypłatą. No a przecież za coś trzeba żyć, kupić jedzenie, opłacić czynsz za mieszkanie i tak dalej. Jeżeli więc wiemy, że nasze problemy finansowe są tylko przejściowe i wszystko powinno…

  • Najlepszy kredyt konsolidacyjny

    Wydatki czają się na każdym kroku: czynsz, rata za telewizor, za telefon, meble do pokoju dziecięcego, pożyczka na wymarzone wakacje… Jest tak wiele rzeczy, na które potrzeba pieniędzy, a tak mało możliwości ich pozyskania. Podobno większość dorosłych Polaków choć raz w życiu wzięła kredyt. Nieważne, czy chodzi o drobne sumy czy wielkie kwoty potrzebne do…

Archiwa